Podejrzany o kilkadziesiąt wyłudzeń przez internet został zatrzymany

Przestępczość internetowa w ostatnich czasach coraz bardziej nasila się – dowodem tego jest kolejne zatrzymanie oszusta, trudniącego się na co dzień wyłudzaniem pieniędzy poprzez aukcje internetowe.

Policja z Gostynina (woj. Mazowieckie) zatrzymała bezrobotnego i nie uczącego się 19-latka, który zajmował się wyłudzaniem pieniędzy poprzez aukcje internetowe. Jest on podejrzewany o dokonanie co najmniej 40 oszustw na szkodę mieszkańców różnych regionów kraju.

19-latek odwiedzał aukcje internetowe, gdzie oferowano sprzedaż i kupno, na przykład sprzętu komputerowego lub telefonów komórkowych. Wybierał chętnego do kupna takiego towaru i wysyłał do niego e-maila z ofertą sprzedaży.

Gdy otrzymał potwierdzenie od zainteresowanej osoby i przekaz, zwykle 100-150 zł, nie wysyłał jej nic albo wysyłał paczkę, w której zamiast proponowanych rzeczy znajdowały się kamienie lub cegły.

„Ustalenie tożsamości oszusta było możliwe dzięki pracy operacyjnej naszych funkcjonariuszy. Szczegółów nie mogę zdradzić” – powiedział Brach.

Policja nie wyklucza, iż poszkodowanych może być znacznie więcej, niż udało się dotychczas ustalić. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje komendant gostynińskiej policji Jarosław Brach.

Źródło informacji: PAP

Zobacz również:
– Rozbito 4-osobową grupa oszustów internetowych
– Ujęto 5 oszukujących na internetowych aukcjach
– Studentka podejrzana o oszustwa internetowe
– Młodzi ludzie staną przed sądem za oszustwa internetowe