Przeglądarka bez cenzury

Grupa hakerów cDc (Cult of the Dead Cow) kończy pracę nad przeglądarką internetową omijającą wszelkie systemy blokowania dostępu do danych w Sieci. Premiera wydania zapowiadana jest na lipiec 2001 roku, podczas hakerskiej konferencji DefCon w Las Vegas.
Program ten nazwano Peekabooty, a jako główny powód jego powstania podano chęć zapewnienia swobodnego dostępu do informacji osobom mieszkającym w państwach takich jak Chiny, Malezja czy kraje arabskie. Przeglądarkę tę będzie można wykorzystać takżę do wymiany plików audio i wideo.

Peekabooty działa w sieci peer-to-peer, wzorowanej na programie Gnutella, a zatem pozbawionej centralnego serwera, który można by zablokować. Użytkownicy programu mogą poprosić o konkretne dokumenty lub pliki, a system je odnajdzie, zaszyfruje i prześle do odbiorcy. Gdy ilość informacji przesyłanych tą drogą stanie się odpowiednio duża, może okazać się, że straci sens korzystanie z systemów monitorowania Sieci, instalowanych w wielu krajach.

Premiera przeglądarki Peekabooty jest zapowiadana na lipiec 2001 roku, podczas „hakerskiej” konferencji DefCon w Las Vegas.