Przetestuj swoją sieć WLAN z AirMagnet

Rozwój sieci WLAN nabiera tempa. Dziś, jak jeszcze nigdy, przedsiębiorstwa przywiązują szczególną uwagę do bezpieczeństwa i niezawodnej pracy systemu łączności Wi-Fi, służącego rozwojowi firmy. Aby ułatwić proces monitorowania sieci bezprzewodowych można skorzystać już z gotowych produtków. Jednym z takich produktów jest analizatora sieci AirMagnet Distributed – zintegrowane narzędzie do zarządzania sieciami bezprzewodowymi, z pomocą którego administrator może zadbać o wysoką niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo sieci WLAN.

AirMagnet Distributed, produkt amerykańskiej firmy AirMagnet wprowadzony przez polską firmę Passus, pozwala na monitorowanie bezprzewodowej sieci LAN przedsiębiorstwa i administrowanie nią z wykorzystaniem przenośnej konsoli, porozumiewającej się z inteligentnymi czujnikami rozproszonymi w obrębie sieci. Czujniki zbierają na bieżąco informacje o wszystkich istotnych zdarzeniach w danej lokalizacji i co pewien ustalony czas (np. co 10 minut lub raz na dzień) przesyłają je do serwera stanowiącego bazę danych. Osoby odpowiedzialne za niezawodność całego systemu mają bieżący dostęp do danych spoczywających na serwerze poprzez konsolę. Standardowe raporty zawierają najważniejsze informacje, jeżeli zaś problem wymaga bliższego zbadania, istnieje możliwość zdalnego połączenia się z wybranym czujnikiem w celu dokładnej analizy danych.

I tak dla przykładu, pracując w centrali firmy, np. w Warszawie administrator, może zdalnie połączyć się z czujnikiem zlokalizowanym np. w Gdańsku i na bieżąco śledzić ruch użytkowników gdańskiej sieci. Jeżeli zdarzy się jakiś problem może zostać o nim powiadomiony np. otrzymując sms-a na telefon komórkowy.

„Popularność, jaką cieszą się oferowane przez nas produkty, wynika w głównej mierze z popytu na systemy gwarantujące bezpieczeństwo oraz niezawodne i wydajne działanie sieci WLAN. Rozwiązanie AirMagnet Distributed powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony naszych największych klientów. Z jego pomocą możliwy jest stały zdalny nadzór nad poziomem bezpieczeństwa, niezawodnym działaniem oraz wydajnością całej sieci tworzonej przez poszczególne sieci WLAN” – ocenia Marcin Biernot z Działu Rozwiązań Bezprzewodowych Passusa.

Co ciekawsze wszystkim firmom, które są zainteresowane sprawdzeniem swojej sieci WLAN, Passus umożliwia bezpłatne wypożyczenie zestawu AirMagnet Distributed na około 2 tygodnie. Zestaw testowy składa się z dwóch czujników sprzętowych, oprogramowania instalowanego na serwerze oraz konsoli do zarządzania. Wersja testowa umożliwia instalację 6 konsol, co oznacza, iż 6 osób może niezależnie obserwować, co się dzieje w sieci.

Akcja skierowana jest do firm, które maja sieć rozmieszczoną na większym obszarze np. w kilku budynkach, oddziały w kilku miastach, czy kilka hot-spotów. Poszczególne lokalizacje muszą być połączone siecią kablową. Akcja Passusa potrwa do końca października.

Zobacz również:
– Szczegółowe informacje dotyczące produktu AirMagnet Distributed