SDI o niebo lepsze od Neostrady!

Neostrada stała się już usługą komercyjna i prócz Warszawy teoretycznie jest dostępna również w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rybniku, Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu. Jednak podobnie jak to się miało z SDI tylko na kilku centralach zainstalowano urządzenia do współpracy z nową usługą tepsy.

Sporo osób bardzo liczyło na Neostrade jako upragnioną alternatywę dla HIS’a czy stałki. Te pierwsze za słabe, drugie zaś za drogie. Neostrada miała być tym złotym środkiem… I była do czasu wprowadzenia DROBNYCH zmian w ofercie naszego telekoma. Oto szczegóły.

Stały adres IP, umożliwiający np. postawienie serwera czy utrzymanie domeny, stał się adresem dynamicznym, czyli takim jak przy połączeniach modemowych.

Żeby było śmieszniej Rafał Galiński – kierownik projektu Neostrada – powiedział, że dynamiczne IP jest lepsze bo zwiększa poziom bezpieczeństwa 😉

Nie pomyślano jednak o tym że ten kto już sie zdecyduje na nową usługe nie bedzie chciał tylko biernie korzystać z netu, przegladając www czy chat’ując. Tak wiec wydając sporo kasy nie mamy możliwości postawienia nawet najprostrzego serwerka.

Wprowadzono również ograniczenia ruchu wychodzącego i przychodzącego, np. dla łącza 256 kb/s jest to 5 GB ruchu przychodzącego i 1 GB ruchu wychodzącego; po przekroczeniu limitu będzie pobierana opłata 5 groszy brutto za każdy rozpoczęty Mb.

Miało być lepiej a okazało się że jest znacznie gorzej… No cóż… Cała tpsa…

Więcej informacji:
– Cennik
– Regulamin
– Neostrada.pl