Stanowisko mBanku w sprawie luk w ich systemie transakcyjnym

Właśnie otrzymaliśmy informacje od Szymona Midera – rzecznika prasowego mBanku, w której czytamy:

W nawiązaniu do publikacji, która ukazała się w Państwa serwisie i dotyczyła wykrytej możliwości zmiany limitów kart debetowych, informuję, że sytuacja ta nie stanowiła zagrożenia dla bezpieczeństwa korzystania z systemu transakcyjnego mBanku.

W celu zmiany limitów transakcyjnych karty konieczne było zalogowanie się do systemu transakcyjnego (ID, hasło) i potwierdzenie operacji hasłem jednorazowym.

Operacja była możliwa jedynie dla kart debetowych zalogowanego klienta. Z chwilą otrzymania informacji (24.02.2004) o możliwości uruchomienia w serwisie transakcyjnym obecnie niedostępnych funkcjonalności kart debetowych, bank podjął natychmiastowe działania, które doprowadziły do eliminacji opisanej możliwości.

W efekcie w dniu dzisiejszym o godz. 13:45 została wprowadzona modyfikacja serwisu kartowego mBanku, której wynikiem jest zablokowanie możliwości opisanej przez Państwa serwis.

Informuję, że oficjalne udostępnienie w serwisie transakcyjnym funkcjonalności zmiany limitów kart debetowych planowane jest w marcu br.

Z wyrazami szacunku

Szymon Midera
Rzecznik Prasowy
Naczelnik Wydziału Komunikacji i Zarządzania Marką

Zobacz również:

Luki w mBanku

Na tropie fałszerzy bankowych stron internetowych

Reakcja Inteligo na próby oszukania ich klientów

Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy z internetowych kont bankowych

Internetowi złodzieje zaatakowali Citibank Handlowy