Sympozjum Świata Telekomunikacji

W dniach 27-28 lutego 2002 w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się II Sympozjum Świata Telekomunikacji, pod patronatem Krzysztofa Hellera – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Wydarzeniem specjalnym tego Sympozjum będzie Wielka Gala, podczas której zostaną wręczone „Złote Anteny Świata Telekomunikacji 2002”. Tematami imprezy będą: prawo telekomunikacyjne, sytuacja na polskim rynku telekomunikacyjnym i nowe rozwiązania technologiczne.

Uczestnicy dwudniowego Sympozjum zapoznają się oraz przedyskutują założenia rządowej polityki telekomunikacyjnej. W części poświęconej prawu i rynkowi zostaną poruszone zagadnienia dotyczące m.in. nowej polityki telekomunikacyjnej rządu, nowelizacji prawa telekomunikacyjnego na podstawie doświadczeń z okresu jego obowiązywania i licznych przykładów z Unii Europejskiej. Dyskusja dotyczyć będzie także stanu przygotowań polskich operatorów do otwarcia pętli lokalnej.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad w salach balowych Hotelu Marriott odbędzie się Wielka Gala, podczas której już po raz czwarty zostaną wręczone prestiżowe statuetki – „Złote Anteny Świata Telekomunikacji”, przyznawane za wybitne osiągnięcia w sektorze telekomunikacyjnym w 2001 roku. W tegorocznej edycji Kapituła przyznała Złote Anteny w dziewięciu kategoriach: Produkt roku – sprzęt, Produkt roku – rozwiązanie, Usługa roku, Kampania promocyjna roku, Inicjatywa regionalna, Najbardziej obiecująca firma roku, Firma roku, Menedżer roku, Człowiek roku.