Syndyk chce szybko sprzedać WP.pl

Jak donosi dzisiejsza Rzeczpospolita – Wojciech Reguła, syndyk Wirtualnej Polski SA, firmy, która jest właścicielem drugiego co do wielkości polskiego portalu internetowego, sądzi, że do sprzedaży spółki może dojść jeszcze w tym roku. – Być może nawet w II kwartale.

9 kwietnia 2004 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki Wirtualna Polska obejmujące likwidację jej majątku. WP jest kontrolowana przez grupę Telekomunikacji Polskiej SA. Powodem ogłoszenia upadłości jest niewypłacalność spółki – firma przestała obsługiwać swoje zobowiązania bieżące, bo jej akcjonariusze nie mogli porozumieć się w sprawie zasilenia spółki gotówką przez podniesienie kapitału. Wniosek o ogłoszenie upadłości w celu likwidacji złożył zarząd firmy, której ponad 80 proc. akcji ma spółka TP Internet, w pełni kontrolowana przez TP SA.

– Sytuacja WP w upadłości nie byłaby najgorsza, gdyby udało się utrzymać, a najlepiej podnieść dotychczasowe przychody. Nie wiemy jednak, jak zachowają się nasi klienci w obliczu ogłoszenia przez sąd decyzji o upadłości – powiedział „Rz” syndyk. Jego zdaniem przychody nie pokrywają bieżących wydatków. W marcu brakowało ok. 1 mln zł, prognozy na kwiecień są nieco lepsze, przewidywany niedobór wyniesie ok. 800 tys. zł.

– Musimy szukać pożyczki. A może jednak akcjonariusze zdecydują się podnieść kapitał, by dać spółce potrzebne pieniądze? – mówi syndyk. Zapowiedział, że przez kilka – kilkanaście najbliższych dni będzie się dokładnie zapoznawał z sytuacją firmy. Reguła podkreśla, że portal funkcjonuje normalnie i że cięcia kosztów nie będą oznaczały zwolnień. WP zatrudnia ok. 200 osób.

Więcej informacji w artykule Tomasza Świderka

Więcej newsów o WP.pl