Szkodliwy Windows XP

Steve Gibson, który specjalizuje się w dziedzinie zabezpieczeń komputerowych, ostrzega wszystkich przyszłych użytkowników nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows XP, przed negatywnymi skutkami, jakie może przynieść korzystanie z tego systemu.

Twierdzi on, iż nowe zastosowanie w systemie pogorszy jakość internetu, a to przez umożliwienie ogromnej rzeszy użytkowników blokowania dowolnego adresu IP atakami typu DoS (Denial of Service). Cała ta sprawa ma związek z umieszczeniem pełnej wersji uniksowych wtyczek (Unix Sockets), które umożliwiają sprawowanie pełnej kontroli nad zawartością wysyłanych przez internet pakietów. Dzięki tej kontroli może dojść do celowej modyfikacji adresu pochodzenia, uniemożliwiającą zidentyfikowanie nadawcy.

Nowy system Windows XP, który będzie przeznaczony dla szerokiej rzeszy odbiorców, może stać się początkiem nowych, potencjalnych źródeł ataku. Głównie chodzi tu o udostępnienie hackerom nieograniczonych wręcz możliwości włamywania się do znajdujących się w sieci komputerów i instalowania na nich ukrytych programów, które w odpowiednim momencie wprowadzą trudny do opanowania chaos.