Terroryści uderzają w USA!

Informacja ta jest kompletnie niezwiązana z tematyką naszego serwisu, ale wiadomość ta wstrząsnęła całym światem. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzona została seria ataków terrorystycznych. Wszystkie media donoszą o tym począwszy od CNN, skończywszy na Katolickim Radiu. W Nowym Jorku panuje totalna panika.

update:

Ten rysunek to podobno twarz antychrysta.

Amerykański prezydent powiedział, że Stany Zjednoczone podejmą wszelkie niezbędne środki, aby bronić naród amerykański.

W Nowym Jorku i Waszyngtonie trwa akcja ratunkowa.

Powiedział też, że będą ścigać i ukarzą winnych zamachów na World Trade Center i Pentagon. Sekretarz stanu USA Colin Powell nazwał dzisiejsze zamachy wielką tragedią, nie tylko dla Amerykanów, ale dla wszystkich którzy wierzą w demokrację. Zamachy zostały potępione przez właściwie całą spoleczność międzynarodową.

Jutrzejszego dnia, zbierze się w Brukseli Rada Północnoatlantycka, aby ocenić czy zgodnie z artykułem 5 Traktatu Waszyngtońskiego, sojusznicy powinni przyjść z pomocą Stanom Zjednoczonym. Zdaniem zachodnich dyplomatów stanie się tak, jeśli okaże się że za grupą terrorystyczną stoi konkretny kraj. Wówczas nie jest wykluczone że Sojuisz wtedy wypowie wojnę takiemu państwu.

Dwie bliźniacze wieże World Trade Center zawaliły się, po tym jak uderzyły w nie dwa uprowadzone samoloty. Trzeci samolot rozbił się w kompleksie Pentagonu, budynek w dużej cześci został zniszczony. Czwarty samolot rozbił się w Pensylwanii. Ogółem liczba ofiar w samych kastatrofach samolotowych to 266 osób. Liczba ofiar wszystkich zamachów w całych Stanach Zjednoczonych będzie najprawdopodobniej ogromna.

Zobacz także:
– Atak na USA minuta po minucie
– USA po zamachach
– Ile ofiar?
– Atak na Nowy Jork
– Seria katastroficznych zdjęć
– Zdjęcia #1
– Zdjęcia #2