Testowanie Bezpieczeństwa Systemów

Za trzy dni, a dokładnie 17 maja 2001 roku, rozpocznie się trzydniowy konkurs, którego celem jest włamanie się na jeden z postawionych przez organizatorów serwer.

Organizatorem imprezy jest ASPD Politechnika Wrocławska. Osoby uczestniczące w konkursie będą miały za zadanie przełamać zabezpieczenia wybranych, specjalnie zainstalowanych serwerów linuksowych, zmienić zawartość ich stron WWW, a następnie szczegółowo opisać metodę włamania i przesłać ww. informacje na adres tbs@aspd.pwr.wroc.pl
Organizatorzy przygotowali kilka testowych systemów o różnym stopniu trudności. Na co najmniej jednym z serwerów udostępnione zostanie konto z dostępem do powłoki systemu.
Ta osoba, która zdoła jako pierwsza zmienić treść stron WWW otrzyma nagrodę-niespodziankę. W przypadku braku osoby, która zmieni wszystkie strony WWW, nagroda może zostać przyznana osobie, która dokona największej ilości zmian.

Więcej informacji dotycząca tej imprezy znajduje się na stronach TBS, tam też wkrótce znajdzie się lista komputerów stanowiących cel ataku…