Twórca isonews.com skazany

Twórca serwisu informacyjnego the iSO News – David Rocci, znany jako krazy8 członek grupy DOD, został skazany na pięć miesięcy więzienia oraz grzywnę w wysokości $28 500.

Po opuszczeniu celi będzie przebywać w areszcie domowym przez pięć miesięcy pod nadzorem elektronicznym (na koszt oskarżonego) oraz przez kolejne trzy lata pod okiem prokuratora. Oficjalnie został skazany za conspiracy to violate the copyright laws, co można przetłumaczyć jako działanie na szkodę praw autorskich.

Wyrok wydany został na mocy federalnego prawa karnego. David R. stawi się do więzienia w West Virginia 10 czerwca po południu. Strona została przejęta przez Departament Sprawiedliwości 19 grudnia 2002, jednak powód był dość niejasny – rozpowszechnianie chipów do konsol Xbox i PS2, które pozwalały korzystać z nielegalnych płyt.

Po tym zdarzeniu autor przeniósł swój serwis pod adres stolemy.com by wyrazić tym samym bunt przeciw bezprawnemu – według niego – przejęciu domeny.

Strona isonews nie rozpowszechniała pirackich materiałów, była jedynie źródłem informacji. Serwis odwiedzany był średnio przez 175 tysięcy ludzi dziennie, a swoją zawartością kusił każdego. W swoim oświadczeniu krazy8 stwierdza, że cała sprawa zrujnowała jego życie i przyznaje, że nie była tego warta. David zapowiedział także szersze opisanie swojej historii na łamach nowego serwisu.

Źródło: Jama Mastaha