Usterki Microsoftu

Od dłuższego czasu, a dokładnie już od sześciu dni, nasza kochana i lubiana firma monopolistyczna Microsoft, walczy z usterką swojego programu stanowiącego znaczącą część internetowej strategii firmy. Jak się okazuje, awaria ta już dotknęła ponad 10 milionów użytkowników.

Wskutek wynikłej usterki w dostępie do książki adresowej z kontaktami do przyjaciół i znajomych używających Messengera, prawie jedna trzecia z ponad 30 mln internautów na całym świecie korzystających z MSN Messenger straciła do nich dostęp.

Błąd ten zauważyli internauci i jako pierwsi zgłosili nieprawidłowości w pracy programu umożliwiającego wymianę przez Internet wiadomości tekstowych w czasie rzeczywistym.

Szefowie MSN, portalu Microsoftu, stwierdzili, że usterka ta wystąpiła w wyniku „bardzo rzadko spotykanego zbiegu okoliczności”. Okazało się, że awarii uległ dysk twardy w jednym z serwerów przechowujących dane. Oprócz tego kopie zapasowe również posiadają błędy.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że spisy „buddy list” nie zostały skasowane, ale dostęp do nich jest na razie utrudniony. Awaria miała być usunięta w niedzielę wieczorem.