Windows XP Second Edition

Według nieoficjalnych informacji, Microsoft w pierwszym kwartale przyszłego roku, ma zamiar wprowadzić drugą edycję systemu Windows XP. Nowa edycja ma zawierać m.in. nową przeglądarkę Internet Explorer 7.0, biblioteki common language runtime (CLR), DirectX 9.0 oraz pełna obsługa protokołu bezprzewodowej komunikacji urządzeń komputerowych – Bluetooth.

Niektórzy obserwatorzy rynku uważają również, że koncern z Redmond może na jakiś czas wstrzymać wprowadzanie do sprzedaży nowych wersji systemu Windows. Byłoby to zgodne z sugestiami klientów korporacyjnych, którzy coraz częściej narzekają na zbyt szybkie wprowadzanie kolejnych edycji systemu na rynek. Powoduje to sytuację, w której duże koncerny nie zdążają w pełni zaimplementować u siebie nowej wersji Windows, zanim pojawi się następna edycja.

Zdaniem części analityków, Microsoft może więc zdecydować się na uaktualnianie swoich istniejących już systemów za pomocą Service Packów, a nie poprzez oferowanie klientom po prostu nowych wersji Windows (taka sytuacja miała już miejsce w przypadku Windows NT).