konferencja

Wkrótce rusza nowa edycja CONFidence 2016

Już po raz czternasty, w Krakowie, dojdzie do spotkania osób  zainteresowanych kwestiami poprawy bezpieczeństwa systemów operacyjnych oraz aplikacji. Nowa edycja konferencji CONFidence odbędzie się w dniach 19-20 maja. To właśnie my jesteśmy patronem medialnym tego niezwykłego wydarzenia.

CONFidence to już cykliczne spotkanie, które corocznie gromadzi około 500 uczestników. Są wśród nich zarówno entuzjaści oraz pasjonaci tematyki zabezpieczeń systemów operacyjnych i aplikacji, jak również specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem IT w systemach rządowych, bankowych czy w przemyśle. Na konferencji nie brakuje osób badających zabezpieczenia, twórców oprogramowania, jak również hakerów. Tegoroczna edycja także zapowiada się niezwykle interesująco. Jednak zanim poświęcimy jej kilka słów, warto jeszcze przypomnieć, jakie tematy podejmowane były na CONFidence w poprzednich latach.

Jakie tematy podejmowano dotychczas na CONFidence?

Czternaście minionych edycji konferencji CONFidence poruszyło ogromną ilość tematów i zagadnień, które prezentowały największe światowe autorytety, zajmujące się bezpieczeństwem IT. Oto kilka przykładów: Angelo Rosiello w 2008 roku mówił o phisingu, Alberto Revelli przybliżał kwestie SQL Injections, natomiast Wojciech Świątek przygotował prezentacje na temat bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych. W 2009 roku zostały zorganizowane dwie edycje konferencji: w Krakowie i w Warszawie. Pod Wawelem mówiono między innymi o TPM, Oracle i SQL Injections w aplikacjach webowych. Jacob Appelbaum przybliżał sieć TOR, podejmowano również temat dziur w systemach uniksowych, ataków z użyciem botnetów oraz rootkitów. Ciekawym tematem były również związki hackerów ze służbami specjalnymi. W edycji warszawskiej w ciągu 2 dni poruszano zagadnienia od programowania aplikacji web i znajdowania błędów w kernelu,  po zabezpieczenie kart RIFD.

W roku 2010 ponownie podjęto tematykę sieci TOR i filtrowania Internetu, poza tym prelegenci przybliżali kwestie zabezpieczeń Microsoft Windows oraz telefonii komórkowej. Mówiono także o najnowszych zagrożeniach w sieci. Ciekawie prezentowały się również kolejne edycje. Skupiano się na takich zagadnieniach, jak: bezpieczeństwo aplikacji webowych, przejmowanie terminali linuksowych, mechanizmy uwierzytelniania i ochrony kryptograficznej, narzędzia wspomagające analizę bezpieczeństwa, ataki na urządzenia mobilne czy kontrola transakcji w bankowości elektronicznej. W ubiegłym roku pojawiły się prelekcje i warsztaty dotyczące między innymi: zaawansowanych strategii obrony HTTPS, nadużywania APN, oceny aplikacji na urządzenia mobilne, jak również wykrywania malware w bankowości internetowej.

CONFidence A.D. 2016 – co nas czeka?

Tegoroczna edycja CONFidence zapowiada się równie interesująco jak poprzednie. Uczestnicy spotkają się w dniach 19-20 maja w krakowskim Hotelu Forum. Organizatorzy postanowili odświeżyć nieco formułę i pokazać kwestie bezpieczeństwa IT z szerszej perspektywy.

CONFidence A.D. 2016 to tak naprawdę trzy różne ścieżki tematyczne. Pierwsza z nich (BASIC) skierowana jest do osób początkujących w tematyce zabezpieczeń. Zostaną im przybliżone podstawowe zagadnienia związane z security. Eksperci omówią również najważniejsze narzędzia wspomagające pracę osób odpowiedzialnych za testowanie zabezpieczeń. W segmencie EXPERT zostaną podjęte tematy security na poziomie zaawansowanym, a także zagadnienia hackerskie. W części GLOBAL pojawią się cenieni, światowi eksperci od hackingu, którzy zaprezentują kwestie związane z bezpieczeństwem na poziomie eksperckim, wspierając się różnymi przykładami oraz pokazując ciekawe rozwiązania w obszarze security.

Warto dodać, że w ramach CONFidence, po raz kolejny odbędą się rozgrywki Capture The Flag, których wyniki będą zaliczane do światowej klasyfikacji. Gracze będą musieli zmierzyć się z takimi wyzwaniami, jak: kryptografia, programowanie czy obrona oraz atakowanie sieci.

Zapraszamy wszystkich do Krakowa na najnowszą edycję konferencji. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy specjalne kody rabatowe na wejściówki CONFidence 2016. Przy rejestracji wystarczy podać poniższy kod upoważniający do 15% rabatu:

CONF16_hackingPL