verizon yahoo

Yahoo kupione przez Verizon

Verizon kupił Yahoo za 4,83 mld dolarów. Połączono go z AOL, dzięki czemu jest szansa na stworzenie giganta internetowego, który będzie stanowił konkurencję dla Google oraz Facebooka. Wiadomość ta jest oficjalna i oznacza koniec niezależności dla jednej z „gwiazd” sieci.
Ta dość spora kwota została zapłacona gotówką. Yahoo obejmowało takie kultowe produkty jak Yahoo Mail, Fantasy Sports czy wyszukiwarka Yahoo. Z wyszukiwarki Yahoo miesięcznie korzysta ponad miliard użytkowników.
Już od kilku miesięcy Yahoo zastanawiało się nad możliwością dalszego rozwoju, nie bardzo bowiem wiedzieli w którą stronę ruszyć. Faktem jest, że firma zmieniła oblicze świata, a teraz, po połączeniu sił, będzie robić to dalej. Transakcja zostawiła firmie 35% udziałów w Yahoo Japan i 15% w grupie Alibaba.

źródło: cnet.com

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.