Yahoo! skupiskiem zła

Yahoo! zostało oskarżone o hostowanie tysięcy stron używanych do phishingu. Co gorsza, serwis nie zamierza ich zlikwidować.

Portal Yahoo! hostuje tysiące stron zawierających w swojej domenie takie słowa jak „bank”, „PayPal” czy „eBay” – donosi Spamhaus, grupa walcząca ze spamem.

Jak się okazuje, liczba takich stron szacowana jest na ok. 5,000 i cały czas rośnie. Większość z nich używana jest do phishingu.

„Strony te są hostowane w serwisie Yahoo! Podałem tylko 3 przykładowe wyrazy, które występują w domenach, ale jest ich naprawdę znacznie więcej. Większość z nich wykorzystywana jest do phishingu, co pokazuje, że sprawa jest poważna” – mówi Richard Cox, pracownik grupy Spamhaus.

Grupa wystosowała już wiele listów do Yahoo!, jednak wszystkie pozostały bez odzewu.

„Nigdy nie odpowiadają. Ale logicznym jest, iż każda strona zawierająca w tytule „Barclays Bank” jest niczym innym jak źródłem oszustw. Odpowiedzialne witryny zawsze sprawdzają wszystkie domeny, które hostują. Jeżeli wykryją próby phishingu, lub zostaną o takich próbach powiadomieni przez samych użytkowników, od razu je usuwają” – opowiada Richard.

Jako przykładne i odpowiedzialne witryny Cox podaje m. in. AOL czy Microsoft, które po wykryciu na swoich serwerach stron wykorzystywanych do phishingu od razu je usuwają.
Źródło: Silicon
Atak na użytkowników eBay’a
Deface przeciwko phishingowi
Yahoo! Polska – 1GB w yahoo.pl