KASPERSKY

Zagrożenia w sieci: wizualizacja ataków na mapach

Nic bardziej nie otwiera oczu niewiernym tomaszom jak graficzne przedstawienie realnych zagrożeń. Niektóre z wymienionych poniżej przykładów pokazują „na żywo” odbywające się ataki DDOS lub Malware.

1) digitalattackmap.com – Digital Attack Map jest projektem powstałym przy wspólpracy Google Ideas oraz Arbor Networks. Jest to bezpłatna usługa typu LIVE wizualizujące bierzące ataki na podstawie analizy ruchu sieciowego. Często skala ataków może być niedoceniona. W takim przypadku możemy zobaczyć na mapie jak wygląda przebieg atakyu lub usługa ta oferuje również historyczne dane, które możemy odtworzyć w formie animacji.

Digital Attack Map

2) cybermap.kaspersky.com – Pod kątem wizualizacji i prezentacji graficznej zdecydowanie wygrywają z innymi rozwiązanami. „Cyberthreat REAL-TIME MAP” demonstruje w trybie LIVE infekcje na 3-wymiarowym globie, który możemy dowolnie obracać, przybliżać i oddalać. Dodatkowo dla użytkowników udostępniają gotowe widgety do wklejenia na stronę oraz wygaszacze ekranu pobierające dane bezpośrednio ze strony.

 

3) map.norsecorp.com – Norse jest chyba najbardziej zaawansowaną inteligentną siecią zagrożeń. Dzięki ponad 8mln sensorów emulujących 6tyś różnych aplikacji, laptopów, bankomatów aż po całe infrastruktóry systemów czy nawet zamknięte obwody kamer w telewizorach. Wszystko to sprawia że Norse jest największą obecnie bazą przeprowadzonych ataków.
NORSE