Zamach stanu w TURCJI. Social Media wyłączone!

Własnie trwa zamach stanu w Turcji. Wojsko przejęło aktualnie telewizję i zablokowało dostęp do mediów społecznościowych. Jak podaje twitter Anonymous @youranonnews:
anonAnonymous proszą o użycie TORa, jednak nie wiadomo, czy wojko nie próbuje również zablokować dostępu do węzłów. Turecka armia rozpoczęła transmisję w telewizji swojego oświadczenia, w chwilę po jego publikacji pojawiło się za pośrednictwem twittera nieoficjalne tłumaczenie:

Tureckie Siły Zbrojne całkowicie przejęły administrację kraju w celu przywrócenia konstytucjonalnego porządku, demokracji, praw człowieka oraz prawa do wolności, prawa porządku oraz bezpieczeństwa, które zostało zachwiane.
„Wszystkie umowy międzynarodowe oraz zobowiązania są cały czas ważne. Potwierdzamy, że utrzymanie dobrych relacji ze wszystkimi krajami na świecie będą kontynuowane.”
Turecki Sztab Generalny

Nie wiadomo, na jak długo zostanie utrzymana częściowa blokada sieci oraz czy nie zostanie całkowicie odcięty dostęp do Internetu w Turcji.

Twitter @youranonnews podaje, jak uzyskać darmowy dostęp do Internetu za darmo, za pośrednictwem dialup:

dialup

Jak widać, wystarczy użyć starego modemu 56,6k lub telefonu komórkowego jako modem CSD, aby uzyskać pełny dostęp do Social Media by móc dzielić się informacjami ze stolicy.


Na 4chanie pojawił się wątek dotyczący wydarzeń w Turcji: http://boards.4chan.org/pol/thread/81169650

Twitter anonymous @youranonnews podaje, że aktualnie wprowadzono w Turcji stan wojenny:

martial

Warto przypomnieć, że Turcja znajduje się w NATO i jest w posiadaniu głowic nuklearnych. Baza lotnicza w Incirlik podniesiono stopień bezpieczeństwa. Znajduje się w niej broń atomowa.


OFICJALNIE: Prezydent Erdogan szuka azylu w Niemczech.

azyl

Na żywo transmisja jednego z mieszkańców:


W dalszym ciągu nie potwierdzono eksplozji, która miała mieć miejsce w budynku telewizji TRT. Liczne źródła podają, że zwolennicy rządu wychodzą na ulice i manifestują swoje poparcie dla rządu i prezydenta. Aktualne miejsce jego pobytu jest nieznane.


source

Europejskie źródła podają, że zamach stanu wygląda na udany: „to nie jest tylko kilku pułkowników”.


Agencja Reuters potwierdza eksplozję w Ankarze. Z kolei Associated Press informuje, że doszło do ostrzelania posterunku policji przez wojsko.


Tureckie czołgi otwarły ogień w stronę budynku parlamentu!

Źródło: http://www.itv.com/news/update/2016-07-15/tanks-open-fire-around-turkish-parliament/


Niemiecki rząd odmówił azylu prezydentowi turcji. Wojsko strzela ostrą amunicją do wszystkich, którzy chcą przejść przez zablokowany most.

CNN@Anonymous

Dodatkowo Anonymous informuje o wprowadzeniu cenzury w Tureckim Internecie i sposobie jej uniknięcia przez zastosowanie przeglądarki TOR (Tor Browser).

apel

Prezydent Erdogan przez Skype wzywa ludzi, by wyszli na ulicę: http://www.tvn24.pl/erdogan-niech-ludzie-wyjda-na-ulice,661349,s.html

[Artykuł aktualizowany na bieżąco]

 

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.