Złodziejski bankomat w Łodzi

W bankomacie przy ul. Piaski w Łodzi przestępcy zamontowali urządzenia pozwalające kopiować zapisy magnetyczne i numery PIN kart klientów banków wypłacających pieniądze.

Dzięki temu oszuści mogli bez przeszkód wypłacać gotówkę z każdego bankomatu w Polsce! Przekręt wydał się w sobotę wieczorem, gdy jeden z klientów powiadomił komisariat policji na Retkini, że ktoś zepsuł bankomat – pisze „Express Ilustrowany”.

– W tej sprawie prowadzimy intensywne czynności dochodzeniowo- śledcze. Ustalamy m.in. jaka była skala tego procederu – mówi podinsp. Dariusz Gałka, komendant komisariatu przy ul. Armii Krajowej. Funkcjonariusze stwierdzili, że drzwi do pomieszczenia, w którym znajduje się bankomat są zepsute, a na czytniku kart przy drzwiach, zamontowane jest jeszcze jakieś urządzenie.

To dzięki niemu przestępcy kopiowali zapisy magnetyczne kart bankomatowych. Urządzenie do kopiowania numerów PIN było zamocowane na… klawiaturze bankomatu. Nie wiadomo, w jaki sposób zeskanowane dane były przekazywane przestępcom. Policja nie wyklucza, że mogły trafiać do nich drogą radiową. Dzięki temu oszuści bez problemu podrabiali karty bankomatowe.

W niedzielę bankomat przy ul. Piaski był nieczynny. Aldona Filip, która chciała wypłacić pieniądze opowiada, że często były z nim kłopoty. – Zdarzało się, że drzwi do pomieszczenia, w którym jest bankomat były zepsute, a maszyna nie reagowała na sygnały wystukane na klawiaturze – opowiada.

Policja ostrzega, że tego typu sytuacje oraz np. wypukłości na klawiaturze mogą świadczyć, że bankomatem zajęli się już przestępcy. Wówczas należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Źródło: Interia
Wirtualny napad na bank
Najnowsze metody kradzieży danych dla kart bankomatowych
PIN-y wysokiego ryzyka