8e6 Satellite XP – czyli jak zablokować dostęp do niepożądanych stron

8e6 Satellite XP – to urządzenie przeznaczone do filtrowania ruchu HTTP, które wyposażone jest w mechanizm blokowania stron WWW przy pomocy, uaktualnianej w czasie rzeczywistym, wielomilionowej bazy adresów URL. Urządzenie to ma także możliwość skanowania i blokowania serwerów grup dyskusyjnych, protokółu FTP, jak również dowolnego portu TCP – może działać jako Gateway bądź Bridge.

Wbudowany Firewall, serwer DHCP, opcja Wireless oraz obsługa NAT nadają urządzeniu jeszcze większą funkcjonalność. 8e6 Satellite XP wyposażone jest w łatwy i intuicyjny interfejs do administracji, posiada możliwość tworzenia automatycznych uaktualnień oraz kopi zapasowej ustawionej konfiguracji.

Urządzenie przeznaczone jest dla małych i średnich firm zapewniając wszechstronną ochronę ich sieci. Oprócz niskiej ceny (od 270 USD netto) dystrybutor – firma AKBIT – zapewnia roczną gwarancję na urządzenie.

8e6 Technologies jest światowym liderem na rynku rozwiązań umożliwiających filtrowanie oraz zaawansowane raportowanie aktywności WWW. Rozwiązania tej firmy pomagają setkom firm oraz instytucji na całym świecie zarządzać dostępem do treści publikowanych na stronach www, a przez to wpływać na wydajność pracy ich pracowników oraz minimalizować zagrożenia związane z odpowiedzialnością prawną za treści przez nich przeglądane, a będące prawem zabronione.