Błąd w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro.pl

W internetowym serwisie aukcyjnym Allegro.pl występuje błąd pozwalający na wyświetlenie dowolnego tekstu który pojawi się na każdej stronie serwisu aukcyjnego.

Wystarczy, że wpiszemy następujący adres:

http://allegro.pl/?errmsg=MAGICZNE SŁOWO

zaś w miejsce MAGICZNE SŁOWO wpiszemy nasz dowolny tekst.

Oczywiście można powiedzieć, że jest to bardzo prosty i mało znaczący błąd, ale jeżeli zastosujemy nieco chytrej sztuczki i poszukamy odpowiedniej strony znajdującej się na serwisie aukcyjnym – dla naszego przykładu może to być strona główna serwisu i napiszemy odpowiedni i co najważniejsze bardzo przekonywujący tekst z wykorzystaniem aktualnego błędu z „magicznym słowem” będziemy już bardzo blisko od gwarantowanego efektu.

Ważne jest, aby podczas wpisywania odpowiednich znaczników w języku HTML uwzględnić przed jego końcem znak spacji (%20), czyli przykładowo, jeżeli chcemy wyśrodkować tekst zapiszemy go następująco: <center%20>tekst na środku</center%20>. Spowodowane jest to tym, że wprowadzany tekst jest filtrowany, ale jak widać zastosowanie sztuczki ze spacją na końcu znacznika poprawnie go przyjmuje.

Dość ciekawym efektem byłoby tu wykorzystanie błędu który umożliwia podmianę adresu URL na pasku stanu przeglądarki ale nie będę już pokazywał jak go zastosować.

aktualizacja (16.04.2004): błąd występujący w serwisie Allegro.pl został poprawiony