DIALOG rozbudowuje łącza internetowe

Telefonia Lokalna Dialog SA podpisała z Teleglobe – międzynarodowym dostawcą internetu – umowę o rozszerzeniu łącza do światowych sieci szkieletowych. Dotychczasowa przepustowość łącza zostanie dwukrotnie zwiększona – do 68 Mb/s. Nowe łącze zostanie zestawione do końca marca br., a po przeprowadzeniu niezbędnych testów (najprawdopodobniej w kwietniu) zostanie ono udostępnione abonentom.

Współpraca pomiędzy Dialogiem i Teleglobe rozpoczęła się w lutym 2001 roku. 1 marca ub.r. zostało zestawione łącze z węzłem dostępowym we Frankfurcie.
Od września 2001 oferta internetowa DIALOGu rozszerzyła się o łącza stałe: DIALNET S 128 i DIALNET S 2000 oraz DIALNET minisieć – rodzaj „symulowanego” łącza stałego, w którym do komputera abonenta dołączony zostaje router umożliwiający tworzenie sieci komputerowych wewnątrz firmy lub osiedla. Są to pierwsze w Polsce łącza stałe z gwarancjami serwisu (SLA).

Teleglobe jest międzynarodowym operatorem telekomunikacyjnym obecnym na rynku telekomunikacyjnym od ponad 50 lat. Posiada jedną z największych ogólnoświatowych sieci światłowodowych. Specjalizuje się w obsłudze innych operatorów telekomunikacyjnych: ma wśród swoich klientów ponad 300 operatorów telefonicznych (stacjonarnych i komórkowych), 800 operatorów transmisji danych, ISP i content providers – oraz klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Usługi dostępne w sieci Teleglobe obejmują: usługi głosowe (również Voice over IP), dostęp do internetu, usługi transmisji danych (ATM, FR, IPL), dostęp satelitarny, inne usługi operatorskie.