Google Hacking & Penetration Testing w Krakowie

Studenckie Koło Naukowe Informatyków KERNEL zaprasza w czwartek 5 stycznia na kolejny wykład z cyklu Linux — U mnie działa! Spotkanie poświęcone fenomenowi wyszukiwarki Google poprowadzi Piotr Konieczny.

Pierwsza cześć prelekcji przedstawi historię firmy i omówi wszystkie jej usługi, ukazując sposoby wyszukiwania informacji w serwisach należących do Google.

Drugą, praktyczną cześć zajmie w całości nauka szukania w internecie konkretnych informacji przy pomocy niestandardowych zapytań używających specjalnych operatorów i usług firmy Google (m.in. Google Groups, Maps, Orkut, Base etc.) — tzw. Google Hacking & Penetration Testing.

Prelegent ukaże także, jak wyszukiwarka Google może służyć pomocą przy atakach na usługi nie tylko *NIX-owych serwerów produkcyjnych ale również zwykłych domowych pecetów podpiętych do internetu, a w szczególności — jak się przed tym zjawiskiem bronić.

Dodatkowo omówiony zostanie również mechanizm „pozycjonowania” stron WWW czyli tzw. SEO.

Podczas wykładu przedstawione zostaną także wyróżniające się projekty stworzone przez osoby trzecie na podstawie narzędzi i APIs udostępnianych przez serwisy Google.

Spotkanie, jak zwykle, odbędzie się na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w czwartek, o godzinie 19:00 w sali A pawilonu D10.
Po wykładzie rozlosowane zostaną upominki od organizacji, które w tym roku objęły patronat medialny nad cyklem. Do wygrania m.in. książka The Savvy Manager’s Guide Pawła Płaszczaka ufundowana przez firmę GridwiseTech.

Więcej szczegółów, jak zawsze, na stronie wykładów LUMD.
Serdecznie zapraszamy!

Update: Prezentację do wykładu można już ściągnąć ze strony Piotra Konieczny.