Kij na admina

Program o nazwie Stick [patyk] sieje popłoch w działach komputerowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo rządu USA i FBI. Urządzanie to jest na tyle niebezpieczne, że jego autor zobligował się do nie publikowania go do końca sierpnia. Do tego czasu specjaliści rządowi będą się starali rozgryźć kod softu.

Stick to program przeznaczony do ‚rozbrajania’ systemów wykrywających intruzów.

Oprogramowanie do detekcji intruzów sprawdza wszystkie wchodzące i wychodzące pakiety. Jest na tyle ‚sprytne’, że wychwytuje podejrzane pakiety i natychmiast informuje o nich administratora via e-mail lub pager. System można wyczulić na skany z komputerów ze specyficznych sieci, na odpowiednie porty etc.

Stick radzi sobie z system do detekcji intruzów znakomicie. Po prostu symuluje ok. 450 ataków w czasie ok. 2 sekund co powoduje albo całkowity pad takiego systemu [denial-of-service] albo 80% spowolnienie pracy.

Rozbrojenie systemu przy użyciu Stick’a stanie się dziecinnie proste. Dlatego już dziś informatycy dwoją się i troją, pracują nad zastosowanymi algorytmami aby móc skutecznie odeprzeć podobne ataki.

Jeżeli Stick zostanie wypuszczony na światło dzienne, choć pewnie zbyt szybko to tego nie dojdzie, na pewno znajdziecie go na hacking.pl ;]