Kolejni piraci zatrzymani

W czterech Wrocławskich firmach, policja zarekwirowała nielegalne oprogramowanie komputerowe. Ogólnie policja skontrolowała 46 komputerów w czterech różnych firmach, m.in. w przedsiębiorstwie handlowym, biurze projektowym, firmie leasingowej, zakładzie produkcyjnym jednej z zagranicznych firm.

„Po skontrolowaniu znaleźliśmy nielegalne oprogramowania w 41 komputerach, w tym w dwóch laptopach należących do kierownictwa firm oraz na jednym z serwerów” – powiedział kom. Sławomir Cisowski, rzecznik dolnośląskiej policji. Dodał także, że w związku z kontrolą zarekwirowano 41 dysków komputerowych i płyt CD-ROM z nielegalnymi programami.

Jak wiadomo, piratom za tego typu działalność przestępczą grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz procesy cywilne o odszkodowania. Niestety niewiadomą nadal jest, jak swoją działalność tłumaczyli szefowie poszczególnych firm. „Trudno uznać tłumaczenia piratów, że oryginalne programy są drogie. To, że samochody są drogie, nie usprawiedliwia przecież złodziei aut” – powiedział Cisowski.