Kto da więcej? Kim Schmitz!

Kim Schmitz, Ex-haker zaoferował na swojej stronie internetowej nagrodę w wysokości 10 mln USD za informacje, które przyczynią się do ujęcia Osamy bin Ladena, podejrzewanego o zorganizowanie wtorkowych zamachów terrorystycznych.

Schmitz może pozwolić sobie na takie deklaracje – swoją hakerską przeszłość ujawnił dopiero po zgromadzeniu olbrzymiej fortuny. W sieci znany był także pod pseudonimem Kimble. Dzisiejszy milioner szczyci się tym, że włamał się do komputerów NASA, Pentagonu oraz kilku czołowym amerykańskich banków. Zastrzega jednak, że majątek zgromadził grając na giełdzie.

Na firmowej stronie internetowej Schmitza znajduje się zdjęcie Osamy bin Ladena wraz z informację, o poszukiwaniach przez rząd USA m.in. w związku z ostatnimi atakami terrorystycznymi w Nowym Jorku. Dla osoby która dostarczy informacje, bezpośrednio przyczyniające się do ujęcia terrorysty, otrzyma nagrodę w wysokości 10 mln USD.

Nagrodę za ujecie bin Ladena (5 mln USD) wyznaczył również w 1998 r. amerykański Departament Stanu. Było to następstwem ataków terrorystycznych na amerykańskie ambasady w Afryce (zginęło w nich ponad 200 osób).