Media Center już oficjalnie!

Microsoft zaprezentował podczas wtorkowej oficjalnej premiery w warszawskim Centrum Expo nowy, multimedialny system operacyjny – Windows XP Media Center Edition.

Pokaz poprowadziły znane osobistości świata kultury i mediów, m.in. popularna piosenkarka, Kayah, znany prezenter telewizyjny, Hubert Urbański, aktor i reżyser Olaf Lubaszenko oraz słynny polski fotografik, Ryszard Horowitz. Gwiazdy zaprezentowały zebranym gościom szeroką funkcjonalność nowego systemu, zmieniającego tradycyjny komputer w domowe centrum rozrywki. Po części oficjalnej, Microsoft wraz z Partnerami premiery, firmami Intel, Samsung, Creative i D-Link, zaprosił gości do stylizowanych na domowe wnętrza show room’ów, gdzie w towarzystwie sobowtórów znanych aktorów mogli samodzielnie przekonać się o wygodzie i łatwości obsługi Media Center.

Media Center to nowy system operacyjny, który w połączeniu z innowacyjną platformą sprzętową staje się centrum rozrywki dla wszystkich domowników. Umożliwiając oglądanie i nagrywanie programów telewizyjnych, słuchanie radia i płyt CD, a także tworzenie atrakcyjnych, ruchomych pokazów slajdów, Media Center zastępuje wiele domowych sprzętów, skupiając wszystko w jednym, wygodnym urządzeniu. Media Center obsługiwany jest za pomocą pilota, co pozwala na sterowanie i zarządzanie wszystkimi domowymi multimediami z odległości kanapy.

„Media Center rozpoczyna nową erę dla komputerów domowych. Tradycyjny PC staje się eleganckim, funkcjonalnym urządzeniem, które możemy wprowadzić „na salony”. Wierzę, że Media Center zagości w wielu domach, zastępując tradycyjne urządzenia elektroniczne, takie jak wieża Hi-Fi czy magnetowid, a możliwość zarządzania wszystkimi domowymi multimediami za pomocą jednego pilota sprawi, że nie oderwą się od niego zarówno dorośli, jak i młodsi użytkownicy” – powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

W premierze Media Center wzięły udział takie gwiazdy, jak Kayah, Hubert Urbański, Ryszard Horowitz i Olaf Lubaszenko. Każdy z nich zaprezentował swoją ulubioną funkcjonalność Media Center, pozwalającą na zarządzanie domowymi multimediami. Kayah pokazała zebranym gościom możliwość przechowywania na dysku komputera licznych plików muzycznych, a także ich kategoryzowania i łączenia ze ściągniętymi z Internetu okładkami płyt. Ryszard Horowitz zaprezentował swoje najnowsze zdjęcia i możliwość ich wygodnego archiwizowania i segregowania na dysku. Hubert Urbański natomiast zaskoczył widzów funkcją „zatrzymywania telewizji na żywo”.

Wśród zebranych gości rozlosowano liczne nagrody, ufundowane przez partnerów pokazu premierowego, firmy Intel, Samsung, Creative i D-Link.

Dużą popularnością cieszyła się podczas premiery strona – windowsmediacenter.pl, na której internauci mieli możliwość obejrzenia pokazu na żywo.

Źródło informacji: Microsoft Polska