Microsoft Systems Management Server 2003

W audytorium nowej siedziby firmy Microsoft odbyła się polska premiera Microsoft Systems Management Server 2003. Jest to kompletny system służący do zarządzania infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa, w tym kompleksowym wdrażaniem aplikacji, zarządzaniem zasobami oraz kontrolą i instalacją pakietów serwisowych. Podczas prezentacji omówiono przykłady zastosowań rozwiązania SMS 2003 w firmie.

W spotkaniu wzięli udział klienci i partnerzy firmy. Gościem honorowym był pan Marco Bussadori z Microsoft, Specialist Manager ds. produktów do zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną. W swoim wystąpieniu omówił zastosowanie oraz przyszłość rozwiązań System Management Server oraz Microsoft Operations Manager. Jako przykład praktycznego wykorzystania Microsoft System Management Server 2003 i korzyści z tego płynących, zaprezentowano wdrożenie tego produkty w Beskidzkiej Energetyce S.A.

„W zarządzaniu przedsiębiorstwem ścisła integracja usług katalogowych, zarządzanie zasobami i wdrażanie aplikacji nabierają ogromnego znaczenia. Systems Management Server 2003 spełnia to założenie przy całkowitym zmniejszeniu kosztów operacyjnych związanych z zarządzaniem i wdrażaniem oprogramowania” – powiedział Dariusz Korzun, Infrastructure Servers Product Manager w polskim oddziale firmy Microsoft.