Microsoft Technology Summit 2006 już jutro

24 października rozpocznie się Microsoft Technology Summit 2006, największa konferencja technologiczna w Polsce, skierowana do specjalistów IT, programistów oraz osób zajmujących się informatyką.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia odbędzie się premiera nowego systemu operacyjnego Windows Vista oraz platformy do pracy grupowej Microsoft Office System 2007. Przeprowadzona będzie transmisja on-line z wybranych sesji konferencji.

Podczas tegorocznej, drugiej już edycji konferencji Microsoft Technology Summit, odbędzie się 114 sesji technicznych i 9 biznesowych pokrywających 9 obszarów tematycznych, stanowiących przekrój przez wszystkie technologie Microsoft.

Sesje te będą prowadzone przez 86 najlepszych ekspertów z Polski i zagranicy. Wśród prelegentów są między innymi: Rafał Łukawiecki – ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa IT, wybrany najlepszym wykładowcą takich konferencji jak IT Forum i TechEd 2005, oraz Fred Baumhardt – wybitny konsultant do spraw bezpieczeństwa firmy Microsoft. W konferencji uczestniczy ponad 2500 osób – specjalistów.

Sponsorami Platynowymi konferencji są firmy Intel i HP, sponsorami Złotymi: Polkomtel i Zeto Poznań SA, sponsorami Srebrnymi: Combidata. Patronem medialnym jest Onet.pl, patronem merytorycznym firma CSS a patronem hostingu K2 Internet.

„Patrząc na ogromne zainteresowanie środowiska konferencją, którego efektem jest ponad 2500 zarejestrowanych uczestników, możemy stwierdzić, że wydarzenie to ma już ugruntowaną pozycję w kalendarzu imprez technologicznych odbywających się w Polsce.”

„W tym roku postanowiliśmy dodatkowo poszerzyć zakres tematyczny konferencji. Dwa razy więcej sesji i laboratoriów niż w roku ubiegłym, pozwoli każdemu uczestnikowi dostosować przebieg konferencji najlepiej do swoich potrzebZawartość tematyczna tegorocznej edycji, w tym przede wszystkim prezentacje premierowe dwóch, długo oczekiwanych produktów: systemu operacyjnego Windows Vista oraz Microsoft Office System 2007, jak również ranga prelegentów stają się gwarancją wysokiego poziomu technologicznego spotkania” – mówi Jacek Myrcha, Dyrektor działu Business & Marketing Organization w polskim oddziale Microsoft.

Podobnie jak w zeszłym roku, w trakcie tegorocznej edycji konferencji, uczestnicy będą mieli okazję skorzystania z laboratorium wyposażonego w ponad 70 komputerów, gdzie będzie możliwe samodzielne przygotowanie scenariuszy związanych z Windows Vista oraz Microsoft Office System 2007.

Do dyspozycji uczestników będzie oddana także sieć bezprzewodowa oraz salon multimedialny Windows Media Center.

Portal Onet.pl przeprowadzi bezpośrednią transmisję on-line z wybranych sesji. Relacja dostępna będzie także poprzez stronę konferencji – microsoft.com/poland/technet/mts/transmisja.mspx

Microsoft Technology Summit jest największą konferencją techniczną w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, poświęconą technologiom Microsoft.

Wydarzenie to jest organizowane z myślą o specjalistach IT, programistach oraz menedżerach. Na konferencji będą również obecni wystawcy:

ABC Data Centrum Edukacyjne, Altkom Akademia S.A., Sedicom Europe, Computer Service Support S.A., Citrix Systems, Quest-Dystrybucja Sp. z o.o., K2 Internet S.A., Apollo Sp. z o.o., ThinPrint GmbH, Softronic S.C., APN Promise Sp. z o.o., Centrum Technik Sieciowych Sp. z o.o., Winuel Sp. z o.o., IT.integro Sp. z o.o., InsERT Sp. z o.o., P2ware Sp. z o.o., Jade Sp. z o.o., Fild.NET Sp. z o.o., TENVIRK Sp. z o.o., Internetium Sp. z o.o., TETA S.A., Humansoft Sp. z o.o, Datacom System S.A.

Nie zabraknie również stanowisk z konsolami Microsoft – Xbox, które dostepne będa nie tylko do obejrzenia, ale też do wypróbowania przez uczestników MTS.

W pierwszej edycji konferencji, w 2005 roku, w ramach Microsoft Technology Summit zorganizowano 62 sesje techniczne, w których wzięło udział ponad 2 200 osób. W zeszłym roku, aż 3 000 osób uczestniczyło w konferencji za pośrednictwem Internetu. Sesje prowadzone były przez 50 wybitnych prelegentów z Polski i zagranicy.

Więcej informacji na temat konferencji Microsoft Technology Summit 2006 oraz transmisja z MTS dostępna jest na stronie www.konferencjamts.pl
www.konferencjamts.pl
Premiera Windows Vista i Office System 2007