mac os x programowanie

Najbardziej popularny system operacyjny dla programistów: OS X wygrywa z Windowsem i Linuxem

Jeśli spojrzymy na liczby Applowy system OS X czy Linux mają wciąż bardzo mały udział w runku komputerów w porównaniu do Windowsa. Niemniej jednak to właśnie te systemu są częściej wybierane przez deweloperów, którzy spedzają całe dnie i noce aby budować lub psuć nowe rzeczy.

W przeprowadzonym przez Stack Overflow „Developer Survey 2016” widać spory ruch deweloperów w kierunku systemu Mac OS X. Według podanych danych 560033 programistów z całego świata, 26.2% używa Applowskiego systemu.

system operacyjny dla programistów

Jak można wywnioskować użycie systemów GNU/Linux wśród programistów z roku na rok maleje.

Dwa lata temu Linux był na drugiej pozycji jako najcześciej używanego systemu operacyjnego wśród programistów. Według obecnych wyników, wśród dystrybucji Linuxa Ubuntu jest na prowadzeniu posiadając 12.3%. Następnę popularne dystrybucje to Fedora, Mint oraz Debian.

Więcej szczegółow możecie znaleźć tutaj.

  • MrEvilRobot

    Podoba mi się ta demagogia.

    • Oczywiście sumując wszystkie wersje Windowsa Microsoft wciąż będzie na prowadzeniu. Sytuacja się nieco zmieni jeżeli wyrzucimy z tej listy „programistów” HTMLa xD

  • ja@yopmail.com

    Wojtku, żebyś nie kwilił, że niemerytorycznie. Strona praktycznie nie istnieje. Ostatni jakikolwiek news jest z kwietnia + w maju doszedł jakiś syf z OS, co nawet jako news nie można uznać. Nie obraź się, ale moje przypuszczenia co braku waszej wiedzy nie były przesadzone i właśnie się potwierdzają.

    • Chwila cierpliwości. Nie mam tutaj sztabu ludzi i pisarzy. Robię to na chwilę obecną o własnych siłach. Mógłbyś w końcu się przyłączyć ;-). Może nowych newsów nie widać, ale przywrócenie kilku tysięcy starych postów też zajęło trochę czasu ;-).