Volvo wybuduje centrum IT we Wrocławiu

26 mln złotych zainwestuje Volvo w centrum świadczenia usług informatycznych i księgowych we Wrocławiu. Pięćset osób, które znajdą w nim pracę, będzie obsługiwać całą grupę Volvo AB w Europie.

Inwestor deklaruje, że do nowego centrum przyjmowani będą głównie ludzie młodzi, a większość pracowników zostanie zatrudniona spośród bezrobotnych za pośrednictwem wrocławskiego urzędu pracy.

Volvo, które w ciągu 10 lat obecności na polskim rynku zainwestowało ponad 85 mln dolarów, deklaruje możliwość kolejnych inwestycji. Jak podkreślił na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes Grupy Volvo Anders Johannesson, wykształcona i doświadczona kadra oraz dynamicznie rozwijająca się gospodarka są atutami Polski, która dla Volvo może stać się bramą do Europy Wschodniej.

Umowa podpisana wczoraj w Ministerstwie Gospodarki i Pracy z koncernem Volvo stała się możliwa dzięki przyjętemu przez rząd wieloletniemu programowi wsparcia szwedzkiej inwestycji, która otrzyma z budżetu 1,92 mln zł na utworzenie nowych miejsc pracy.

Źródło: Gazeta Prawna