Włamanie do amerykańskich komputerów rządowych

Jak podaje Washington Post, bezpieczeństwo komputerów rządowych zostało przełamane. Wszystko byłoby jasne gdyby nie to, że włamania dokonała firma zajmująca się bezpieczeństwem i zabezpieczaniem komputerów przed własnie tego typu atakami.

Firmą tą jest ForensicTec która wykryła pewne nieprawidłowości w zabezpieczeniach komputerów po czym wykorzystała je do przeprowadzenia ataku. Po dokonaniu włamania ForensicTec miała dostęp do osobitej poczty użytkowników, danych presonalnych oraz kodów zabezpieczeń transmisji radiowych. Informacje te w żaden sposób nie zostały naruszone. Co istotniejsze firma ta poinformowała odpowiednie osoby zajmujące się bezpieczeństem komputerów rządowych o dokonanym czynie. Zamiast podziękowań firma prawdopodobnie otrzyma pozew do sądu za dopuszczenie się przestępstwa, a celem firmy było tylko udowodnienie jak słabo zabezpieczone są komputery rządowe i do czego może dojść przy nieodpowiednim ich nadzorowaniu. Jak widać tego typu sprawy najelpiej pozostawić w cichej tajemnicy…

Więcej informacji na ten temat znadziecie na stronach Washingtonpost.com, w artykule zatytułowanym jako Sleuths Invade Military PCs With Ease.