Włamanie do SCO Group Inc

Wczoraj wieczorem około godziny 20:00 doszło do włamania na serwer SCO Group Inc. Zamiast autentycznej podstrony znalazł się tam napis „SCO vs World” oraz przesłanie, w którym włamywacze zarzucili SCO wykorzystanie części swojego kodu we wszystkich produktach firmy Microsoft.

Zaznaczyli także iż chodzi głównie o pętle (1){ do_something; } i for (i = 0; i < 16; i++). Podmieniona strona zawierała notkę „hacked by realloc().” Dodali także iż będą czynić wszelkie starania skierowane przeciwko firmie Microsoft w tej sprawie, wykorzystując do tego ich legalną agencję.

Ataki na SCO nie są niczym nadzwyczajnym bądź nowym, w dużej mierze spowodowane są tym iż niekonsekwentna firma rozpoczęła zastraszać interesantów oraz zwolenników Linuxa, a także firmy Linuxa niekończącymi się sporami, bezpodstawnymi oskarżeniami. Niektóre z oskarżeń SCO były wręcz szalone, jak ten, w którym starali się dowieść iż Linux posiada tysiące linii kodu skradzionego z SCO.

Na nieszczęście każdy taki atak w stronę SCO, obojętnie czy DoS, czy też hack, daje SCO świeży materiał do użycia w jego jak widać niekończącym się źródle bezpodstawnych oskarżeń wycelowanych w Linux, GPL, darmowe oprogramowanie, oraz całą społeczność ludzi których łączy idea Open Source.

Źródło informacji: NewsForge

Mirror podmienionej strony SCO