0% stawka VAT na Internet – w Polsce?

Kiedy to niecałe dwa tygodnie temu Ministerstwo Finansów poinformowało o planach zwiększenia (do 22%) VAT’u na dostęp do Internetu – w sieci zawrzało. PiS zawetował, PO również – startując z akcją protestacyjną „NIE dla 22% VAT na Internet. Jest jednak szansa na to, że rząd przejrzy na oczy i zmieni swą jakże bezmyślną decyzję.

Powołany przez premiera zespół ds. internetu ma wypracować możliwości obniżki kosztów połączeń z internetem. Co ciekawe, rozważana jest również możliwość, rodem z USA, całkowitego zniesienia podatku VAT na te usługi.

„Bierzemy pod uwagę zdjęcie podatku VAT z usług internetowych. Mam nadzieję, że internauci inaczej spojrzą wtedy na ministra finansów” – żartował minister finansów Andrzej Raczko.

Informacja ministra jest tym bardziej zaskakująca, że jeszcze we wtorek argumentował on, że podatek VAT w pełnej wysokości 22 procent na usługi internetowe jest wymogiem Unii Europejskiej.

Mamy nadzieję, że powołany zespół przyczyni się do zniesienia podatku co pozwoli na dynamiczny, od dawna oczekiwany, rozwój polskiego Internetu. W przeciwnym razie MF bedzie miało spore problemy – już my się o to postaramy 🙂 Ale nie uprzedzajmy faktów. Kolejny ruch należy do rządu…

Więcej o sprawie już niedługo na naszych stronach.

Podziękowania dla DeXa za podesłanie informacji.

Zobacz również:

PiS chce pozostawienia 7 proc. VAT-u na połączenia internetowe

Podatek od dostępu do Internetu: Polska : 22% USA 0%

Połączenia z internetem droższe o 15% !