3 lata więzienia za „Hulka”

Jak donosi onet.pl – mężczyzna, któremu udało się w sieci umieścić roboczą wersję filmu „Hulk”, przyznał się przed sądem do winy i otrzyma maksymalny wymiar kary. Kerry Gonzalez, który pochodzi z New Jersey, został skazany przez federalny sąd na Manhattanie na trzy lata więzienia. Wyrok odnosi się do jego hakerskiego wyczynu.

Gonzalesowi bowiem udało się na dwa tygodnie przed oficjalną premierą filmu „Hulk” umieścić roboczą wersję obrazu w Internecie. 25-letni Kerry będzie musiał także zapłacić grzywnę w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Zgodnie z dokumentami sprawy, Gonzales umieścił w sieci „niedokończoną” wersję filmu, która nie zawierała ostatecznych efektów specjalnych oraz nie została poddana końcowej obróbce graficznej. Kerry zdobył kopię filmu od znajomego z agencji reklamowej, która miała pracować nad promocją hollywoodzkiego obrazu. Po pokonaniu przeszkody, jaką były zabezpieczenia filmu, Gonzalez umieścił roboczą wersję „Hulka” w sieciowym chatroomie. W zeszłym tygodniu na ślad hakera wpadły władze. W wyniku kolejnych wypadków, Gonzalez oddał się w ręce agentów FBI.

Tymczasem ukończony film można już obaczyć w Stanach Zjednoczonych, bowiem w zeszły piątek odbyła się oficjalna premiera obrazu. Zgodnie z oczekiwaniami „Hulk” znalazł się od razu na pierwszym miejscu box office’u. Do Polski produkcja trafi 18 lipca.

Zobacz również dział Filmy