31337 reloaded

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych ponownie organizuje w tym roku konkurs pod nazwą 31337 – trwa rejestracja uczestników. Jest to już druga edycja konkursu – w pierwszej, w lutym zeszłego roku wzięło udział ponad 1000 osób.

Nagrodą główną jest indeks PJWSTK oraz darmowe studia przez co najmniej rok na wydziale Informatyki. Poza tym kursy informatyczne i książki od partnerów konkursu.

31337 (31337.pjwstk.edu.pl) to konkurs adresowany do młodych ludzi, lubiących rozwiązywać łamigłówki informatyczne, interesujących się sieciami komputerowymi, algorytmiką, bezpieczeństwem sieci, logiką. Gracze w trybie „INDEKS” grają o główna nagrodę i honorowe miano 31337. W tym roku też wprowadzono tryb „OPEN” – bez ograniczeń wiekowych.

Konkurs składa się z 2 etapów – w pierwszym zawodnicy zmagają się z zadaniami przez sieć, w drugim – w siedzibie PJWSTK – biorą udział tylko zwycięzcy pierwszej części odpowiadając na podchwytliwe pytania związane z informatyką i nowymi technologiami.

Projekt konkursu został opracowany całkowicie przez informatyków PJWSTK. Jednak jak mówią organizatorzy, konkurs jest nastawiony na praktycznym sprawdzeniem wiedzy jaką powinien dysponować każdy, kto chce być określany „31337”.

Patronat medialny objęli: serwis hacking.pl, portal o2/tlen.pl oraz miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”.

Patronem honorowym jest Ambasada Japonii w Polsce.

Pierwsze zadanie konkursowe już 5 marca 2007

Zobacz również: 31337.pjwstk.edu.pl

źródło: informacja prasowa