Bez e-mail żyć nie można…

Jak podają najnowsze wyniki raportu przeprowadzonego przez firmę Veritas, poczta elektroniczna odgrywa bardzo istotną rolę dla firm z branży nowych technologii, że nawet 30 minut bez dostępu do e-maila doprowadza pracowników do rozpaczy. Co ciekawsze długi brak dostępu do poczty to bardziej traumatyczne przeżycie niż rozwód czy przeprowadzka.

Według raportu badaniu poddano 800 pracowników sektora nowych technologii z Europy i Bliskiego Wschodu. Wyniki, jakie otrzymali prowadzący badania pokazują jasno, że e-mail przestał być już tylko narzędziem komunikacji z innymi osobami, a stał się bardzo ważnym elementem funkcjonowania firm.

Pracownicy dochodzą również do wniosku, że kłopoty z pocztą mogą zakłócić pracę całego przedsiębiorstwa i dlatego też 99% ankietowanych regularnie wykonuje kopie bezpieczeństwa poczty elektronicznej oraz ich załączników. Połowa z nich, niestety ma później problemy z odnalezieniem potrzebnej wiadomości, a co trzeci ankietowany doszedł do wniosku, że brak możliwości korzystania z poczty elektronicznej przez ponad tydzień to przeżycie bardziej traumatyczne niż przeprowadzka, ślub czy rozwód. Jak zatem widać bez poczty elektronicznej żyć jest trudno, a z nią jeszcze trudniej.