Certyfikacja ICSA Labs Firewalla firmy Astaro

Astaro Corporation, deweloper jednego z najbardziej popularnych produktów zabezpieczeń, firewalla (open source), opartego na tak zwanym „all-in-one security” – ogłosił dzisiaj, iż kluczowa aplikacja firmy – firewall Astaro Security Linux w wersji 5 spełniła wszystkie kryteria, zaliczając tym samym test 4.0 ICSA Labs’ Firewall Product Certificayion.

ICSA Labs to niezależny wydział korporacji TruSecure, który testuje i dyplomuje ponad 90% produktów związanych z technologią zabezpieczeń na całym świecie. Certyfikat wydany przez ICSA Labs zapewnia klientów, iż Astaro Security Linux oferuje najwyższy stopień zabezpieczeń oferowanego przez nich firewalla.

„Zabezpieczenia, wydają się być coraz ważniejsze z punktu widzenia organizacji, oraz wdrażanych przez nie sieci” – powiedział George Japak, wice-prezes ICSA Labs.

„Podsumowując produkt testowany przez ICSA Labs: osoby pracujące dla Astaro wykazały zaangażowanie, determinację w tworzeniu najwyższej jakości produktu do zabezpieczeń sieci. Projekty takie jak Astaro Security Linux mogą grać bardzo ważną rolę w każdej sferze rozwoju i postępu sieci.”

Astaro CEO oraz współzałożyciel Jan Hichert powiedział – „Nasi klienci pokładają zaufanie w ICSA Labs, i cenią ich certyfiaty, jak również proces weryfikacji naszych produktów do zabezpieczeń sieci. Uważamy certyfikację ICSA Labs za bardzo ważną część dla naszej działalności.”

Wszystko zawarte jest w ponad 80 projektach open source, dodatkowo oferowana jest firmowa platforma zarządzania, oraz serwis update. Astaro Linux jest wszechstronnym produktem do zabezpieczeń sieci dla średnich, dużych firm. Łączy w sobie Firewall, bramkę VPN, ochronę przed intruzami, wirusami, spamem, oraz ochronę surfowania (Filtrowanie URL). Jest to w pełni kompletny produkt, rozwiązanie dla wszystkich użytkowników których Linux pracuje na x86. Dostępna jest także aplikacja (pre) do testowania.

Astaro oferuje także menadżera konfiguracji, automatycznego konfiguratora definicji polityki zabezpieczeń, który tworzyć może konfigurację zabezpieczeń dla wielu lokacji.

Więcej informacji na www.astaro.com

Źródło: linuxnews.com