CHIP Special Linux (Lato 2003)

Hakerstwo jest przewodnim tematem zeszytu CHIP Special Linux (Lato 2003). W dwóch artykułach omówiono pojęcia hakera, crackera, lamera itp. W kolejnych tekstach scharakteryzowano różne metody ataku i obrony, omówiono kwestię profesjonalnego audytu, zaprezentowano pokrótce służącą do naprawy skompromitowanego systemu dystrybucję F.I.R.E. i pokazano dostępne w Linuksie sposoby śledzenia pracowników.
Artykuł – Na pasówkę – prowadzi Czytelnika za rękę przez grę NGSEC’s Security Game. W dwóch materiałach opisano popularne techniki kryptograficzne oraz ich stosowanie. Dział zamyka omówienie łaty na jądro Linux Intrusion Detection System.

Poza tym w zeszycie letnim znalazło się między innymi wprowadzenie do Linuksa (na przykładzie KDE i GNOME-a), dwa teksty rzetelnie omawiające kompilowanie jąder nowej generacji, artykuły o oprogramowaniu biurowym oraz narzędziach do nagrywania płyt CD, materiał o instalowaniu i uszczelnianiu Slackware’a, którego anglojęzyczny pierwodruk ukazał się w 91. numerze Linux Gazette oraz na naszym serwisie w dziale Linux

Do zeszytu zostały załączone dystrybucje Knoppix 3.2 i CollegeLinux 2.3.

Źródło: Redakcja CHIP Special