Cisco zapowiada ekspansję

Firma Cisco Systems, jeden z najbardziej znanych producentów sprzętu sieciowego, chce wejść na nowe rynki. Według dyrektora Cisco, Johna Chambersa, w najbliższych miesiącach firma pokaże kilka zupełnie nowych rozwiązań.

Cisco ma nasilić prace rozwojowe i agresywnie inwestować w nowe technologie – zarówno własnego autorstwa, jak i pozyskane na drodze przejęcia mniejszych firm.

Jak zapowiedział John Chambers, w najbliższym czasie Cisco będzie prezentować nowe technologie co 3-4 miesiące. To wyraźny przełom w dość zachowawczej jak dotąd strategii firmy.

Główne źródło dochodów Cisco wciąż stanowi produkcja klasycznych routerów i switchy, jednak rynek ten nie notuje wzrostu.

Dlatego firma już teraz rozwija technologie bezprzewodowe, optyczne, rozwiązania dla sieci domowych, telefonię IP, produkty z grupy bezpieczeństwa sieciowego oraz sieciowych pamięci masowych.

Choć sprzedaż rozwiązań z tych sześciu grup stanowi dziś niespełna 20% wpływów Cisco, to posiadają one ogromny potencjał rozwojowy. Dlatego firma jeszcze silniej skoncentruje się na nowych technologiach.

Niestety, jak na razie nie ujawniono, jakich produktów należy się spodziewać w najbliższych miesiącach. Prawdopodobnie będą to jednak rozwiązania dla centrów danych, wirtualizacji sieci, a także technologie umożliwiające łączenie niekompatybilnych jak dotąd systemów komunikacji.

Źródło: ZDNet