Co sprzedają pracownicy Microsoftu

Liczenie pieniędzy które do nas nie należą to niezbyt eleganckie zajęcie, jednak informacja o witrynie MicroNews Ads może wyjaśnić, dlaczego Microsoft należy do grona najbardziej nielubianych firm świata. Jedną z przyczyn może być… zazdrość. Serwis magazynu „Wired”; zamieścił artykuł o stronie internetowej, za pomocą której zatrudnieni przez Microsoft sprzedają sobie niepotrzebne przedmioty. Z oferty MicroNews Ads jednoznacznie wynika, że pomimo zapaści branży komputerowej pracownicy giganta z Redmond wciąż świetnie zarabiają.

MicroNews Ads to strona z ogłoszeniami, do której dostęp mają tylko pracownicy Microsoftu i osoby przez nie rekomendowane. Każdy pracownik może „polecić” administratorowi jedną osobę – przyjaciela lub członka rodziny. I takie właśnie dodatkowe przepustki do serwisu stały się ostatnio obiektem pożądania ludzi zajmujących się sprzedażą dóbr luksusowych. Myli się bowiem ten, kto uzna, że na MicroNews Ads dominują oferty sprzedaży używanych komputerów czy starych konsol do gier. Oczywiście, są obecne – elektronika to największy dział strony. Na witrynie często pojawiają się jednak ogłoszenia dotyczące wyjątkowo drogich przedmiotów: jachtów, limuzyn, koni czy rezydencji. I jeśli wierzyć opiniom użytkowników strony,często znajdują się nabywcy.

William Parks, sprzedawca nieruchomości z Seattle, który bardzo chwali sobie dostęp do MicroNews Ads, mówi jednak: „Uważam, że wszystko zależy od tego, kiedy dołączyłeś do Microsoftu”. Można więc tylko domyślać się frustracji szeregowych pracowników, którzy przy wycenionej na 129 tys. USD łodzi motorowej Sea Ray Sundancer czytają komentarz Zmieniamy na coś większego.