Cyfrowa rewolucja

W Las Vegas została otwarta największa na świecie wystawa elektroniki użytkowej, na której zaprezentowano najnowsze cyfrowe urządzenia elektroniczne, urządzenia komputerowe oraz telekomunikacyjne. Ta trzydniowa impreza przyciągnęła ponad 2000 firm z całego świata.

Wystawa po raz pierwszy została zorganizowana w 1967 roku. Wówczas prezentowano na niej najnowsze odbiorniki telewizyjne i radia tranzystorowe. Z czasem, wraz z rozwojem technologii komputerowej, a następnie z nastaniem ery cyfrowej, poszerzano gamę prezentowanych produktów.

[OBRAZ]W tym roku jednak, podczas największej tego typu imprezy, obok prezentacji najnowszych gadżetów, odbędą się także spotkania dotyczące kwestii praw autorskich i ochrony środowiska. Przemysł rozrywkowy, zaniepokojony rosnącym internetowym piractwem związanym z kopiowaniem muzyki i filmów, naciska na rząd amerykański, by wydał prawne ograniczenia dotyczące kopiowania płyt CD i DVD.

Inną sprawą, która będzie poruszana w trakcie wystawy jest wpływ rozwoju elektroniki na środowisko naturalne. Eksperci przemysłu elektronicznego wraz z przedstawicielami obrońców środowiska będą omawiali sposoby recyklingu zużytych produktów elektronicznych, takich jak telefony komórkowe.