Dlaczego Allegro zablokowało aukcję domeny microsoft.pl ?

Właściciel domen microsoft.pl oraz microsoft.com.pl poinformował nas o kulisach sprawy usunięcia aukcji domeny microsoft.pl na serwisie Allegro oraz sprostował część informacji dot. samego przebiegu licytacji pojawiających się ostatnio w sieci, m.in. na naszym serwisie.

Stanowisko Allegro w sprawie usunięcia aukcji z serwisu cytujemy poniżej:

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Witam,

Przyczyną usunięcia aukcji była troska o bezpieczeństwo naszych użytkowników. W naszej ocenie naruszony został tutaj pkt 17.1 Regulaminu Allegro.

Domena o nazwie microsoft.pl zarejestrowane jest na:

firma: MICROSOFT ROBERT RUDECKI
ulica: UL. GOŁĘBIA 5/15
miasto: 90-340 ŁÃ“DŹ

Natomiast Pani dane osobowe są zupełnie inne. Istnieje zatem uzasadnione przypuszczenie, że nie jest Pani uprawniona do przekazania tutułu własności tej domeny.

Nadmieniam, że nasze zastrzezenia budzi takze fakt, że opis aukcji został zredagowany przez mężczyznę. Bardzo proszę o wyjasnienie kto tak naprawdę korzysta z konta o nazwie fatum77. Czy jest to Pani Ewa Kozakiewicz czy zupełnie inna osoba ?

Informuję, że w przypadku braku wyjasnień, w tej kwestii zmuszeni będziemy do zablokowania Pani konta ze względu na naruszenie pkt 5.9 naszego Regulaminu. Podobne dziłanie zostanie podjęte w przypadku stwierdzenia, że z konta korzystały osoby trzecie.


Maciej Pajęcki
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Jak poinformował nas Robert Rudecki na powyższą odpowiedź został wystosowany mail o następującej treści, na który zespół Allegro jeszcze nie odpowiedział:

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Witam,

Uważam, że wyjaśnianie kwestii autentyczności aukcji po jej usunięciu dowodzi jedynie Państwa skandalicznej organizacji pracy oraz braku szacunku dla klientów.

Jestem upoważniona na piśmie przez Pana Roberta Rudeckiego do sprzedaży w serwisach aukcyjnych domen www.microsoft.pl oraz www.microsoft.com.pl

Z tytułu sprzedaży zgodnie z podpisaną przez obie strony umową należy mi się wynagrodzenie w wysokości 30% od kwoty uzyskanej w wyniku aukcji, która doszła do skutku (sprzedaży domeny).

W związku z powyższym zarzut korzystania z konta fatum77 w serwisie Allegro przez osoby trzecie oraz usunięcie aukcji uważam za przejaw Państwa niczym nie uzasadnionej nadgorliwości.

Wszystkie umieszczone w aukcji odpowiedzi konsultowałam z właścicielem domen. Proszę o wskazanie zdania, które mogłoby być uznane za zredagowane przez mężczyznę oraz punkt w regulaminie Allegro nakazujący stosowanie konkretnych form językowych.

Proszę tym razem powstrzymać swoje pochopne wnioski dotyczące punktu 5.9 regulaminu Allegro. Niniejszym informuję, że konto fatum77 nie jest wykorzystywane przez osoby trzecie. Zawsze do swojego konta logowałam się przy użyciu bezpiecznego logowania SSL co wyklucza możliwość zalogowania się osoby niepowołanej.

Uważam, że w związku z zaistniałą sytuacją należą mi się z Państwa strony przeprosiny z pełnym wyjaśnieniem sprawy, które proszę umieścić na pierwszej stronie Państwa serwisu przez okres 7 dni kalendarzowych począwszy od dnia 5 marca br.

W przeciwnym wypadku będę zmuszona do wystąpienia o odszkodowanie w wysokości 30% od kwoty 25000 zl (najwyższa złożona oferta w usuniętej przez Państwa aukcji).

Z poważaniem
Ewa Kozakiewicz

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Chcielibyśmy również sprostować informację, którą zamieściliśmy w środę (3 marca) – Microsoft.pl jednak nie na sprzedaż. Aukcja usunięta (przedruk za zgodą dziennika WEB EXPRESS) w której można m.in. przeczytać, iż minimalna kwota zakupu domeny była ustawiona na 25 200 zł. Jak twierdzi Robert Rudecki źródłem tej informacji był news na portalu Interia.pl, co do którego ma jednak więcej zastrzeżeń:

Jak napisał nam Robert Rudecki:

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Na stronie http://e-biznes.interia.pl/news?inf=477070 czytam, że:

1. „…rzeczona domena trafiła w ręce właściciela sklepu…zielarskiego – oferujacego m.in. zioła dopochwowe, co stało się powodem uciechy dla wielu internautów”

Podejrzewam, że osoba, która sporządziła notatkę albo nie umie czytac albo nadużywa innych „ziół”.

To, co jest napisane w newsie nie jest prawdą. Moja firma nigdy nie oferowała ziół dopochwowych.

2. „Aktualny właściciel domeny teraz postanowił na niej zarobić”

Interesujące jest na jakiej podstawie szanowny autor wysnuwa takie wnioski…

3. „Microsoft kilka razy starał się o odzyskanie domeny”

Kilka razy? Ciekawe, dlaczego jako właściciel domen dowiaduję się o tym od z internetu a konkretnie z interia.pl ?

Dokładnie MS Corp. starało się JEDEN RAZ i rozmowy zostały zerwane. Jednym z powodów była propozycja z ich strony, że za przekazanie praw do domen oferują ZERO złotych , co zostało skomentowane jako „(jak najzupełniej słusznie)”. Cóż. Składam niniejszym ofertę przejęcia praw do domeny interia.pl za kwotę zero zł. Proszę również kosztami notarialnymi obciążyć zarząd interia.pl :o)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Zdaniem Roberta Rudeckiego jedynie serwis IDG przedstawił jego sprawę w rzetelny i nie pozostawiający tylu wątpliwości sposób.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż przedstawiciel firmy Microsoft Corp., pani Monika Kretowicz, w rozmowie dla dziennika Web Experss potwierdziła, że podjęto już stosowne kroki prawne w celu odzyskania domeny microsoft.pl.
Więcej o tym wątku w Dzienniku Internautów.