Dominująca pozycja przeglądarki Internet Explorer

Według raportu firmy WebSideStory opublikowanego na stronie StatMarket, prawie 1/3 internautów używa najnowszej wersji przeglądarki Microsoft Internet Explorer.

Nowa wersja Internet Explorer 6.0, pojawiła się na rynku w sierpniu ubiegłego roku i już w ciągu zaledwie tygodnia od premiery zyskała 2,4% udziałów w rynku przeglądarek internetowych. Według najnowszego badania, popularność szóstej edycji programu Microsoftu wzrosła już do 30,4%. Internet Explorer 6.0 jest obecnie drugą pod względem popularności przeglądarką internetową, ustępując jedynie swojemu poprzednikowi – Internet Explorer 5.0.

Netscape, z którego korzysta zaledwie 7% użytkowników internetu, zajmuje dopiero trzecie miejsce. Oczywiście jest to bardzo słaby wynik, zważywszy na to, że do momentu pojawienia się na rynku Internet Explorer 6.0 program koncernu AOL Time Warner cieszył się popularnością na poziomie nie niższym niż 12%.

Zdaniem analityków StatMarket sytuacja może się jednak wkrótce zmienić, jeżeli America Online zdecyduje się na zmianę przeglądarki dostarczanej wraz z oprogramowaniem AOL, rezygnując z Internet Explorer na rzecz produktu opartego na Gecko. W odwecie, Microsoft pracuje nad kolejnym wydaniem swojej przeglądarki Internet Explorer.