Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku w całej Europie 8 lutego obchodzony jest jako Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day). To inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym dniu w Warszawie Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK zorganizują konferencję poświęconą bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Na konferencji po raz pierwszy zaprezentowany zostanie internetowy projekt edukacyjny „Sieciaki” przygotowany przez FDN. Ponadto program konferencji przewiduje:

Prezentację II etapu kampanii społecznej „Dziecko w Sieci”, która w latach 2005-2006 realizowana będzie przez FDN i NASK w ramach projektu „Awareness”
Prezentację Hotline powołanego przez NASK (CERT Polska) w ramach programu SIAP
Prezentację obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w 2005 roku
Prezentację najnowszych badań dotyczących bezpieczeństwa polskich dzieci w Internecie

Od 8 lutego do końca miesiąca w całej Polsce w ramach DBI realizowane będą inicjatywy lokalne na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

A zatem jak widać mamy kolejne ważne wydażenie, które warto zapisać w kalendarzu. Dla przypomnienia na 12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, czyli dzień promocji bezpieczeństwa sieciowego i komputerowego. To może tak jeszcze wprowadzić Dzień Bez Sieci?

Źródło informacji: Dzień Bezpiecznego Internetu

Zobacz również:
– Dzień Bezpiecznego Komputera a może Dzień Bezpiecznego Windows?
– Projekt Bezpieczny Komputer