E-mailowa wpadka Żywca

Ze strony internetowej Grupy Żywiec można było wyciągnąć ponad 50 tys. adresów e-mailowych. Gratka dla spamerów – tak skwitował to jeden z blogerów.

Informacja pojawiła się w niedzielę późnym wieczorem na blogu Marka Futregi. Rzeczywiście – korzystając z przeglądarki internetowej, można było zajrzeć do zawartości katalogów zgromadzonych na serwerze Żywca.

Jeśli ktoś trafił pod adres www.zywiec.com.pl/games/mailing, mógł z jednego z plików skopiować adresy e-mailowe – łącznie było ich prawie 52 tys. Spółka miała do ich właścicieli przesłać informacje o zakończeniu jednej z akcji promocyjnych.

– Na skutek awarii niezauważonej przez administratorów serwera przez kilka godzin nocnych istniała taka możliwość – potwierdziła nam wczoraj Justyna Piszczek z biura prasowego Grupy Żywiec.

W poniedziałek rano administratorzy zorientowali się w awarii – plik został usunięty ze strony, wyłączono też możliwość przeglądania katalogów.

Czy e-maile mogły w tym czasie trafić w ręce spamerów, którzy bombardują skrzynki pocztowe niechcianą korespondencją? Nie wiadomo, wszystko zależy od tego, czy wielu z nich to nocne marki.

Źródło: Gazeta.pl
http://www.futrega.org/stek/2006/03/26/zywiec_adresy.html