Ericsson wdraża rozwiązania Public Ethernet w Tychach

Ericsson podpisał z władzami miasta Tychy list intencyjny na budowę sieci wielousługowej, która będzie wykorzystywała rozwiązania z rodziny Public Ethernet. Public Ethernet zapewni mieszkańcom dostęp z jednego gniazdka do telewizji, internetu oraz telefonu.

Rozwiązanie zwane Triple Play dostarczy telewizję kablową, szybki dostęp do internetu oraz usługę telefoniczną docelowo w 38 tysiącach mieszkań na terenie miasta Tychy.

Infrastruktura dostarczona przez firmę Ericsson będzie również służyć jako sieć głosowa i przesyłu danych dla władz miejskich. Zostanie ona także wykorzystana w sterowaniu siecią ciepłowniczą PEC Tychy oraz będzie stanowić bazę do stworzenia systemu monitorowania miasta i realizacji projektu e-urząd.

Wykorzystanie rozwiązań Public Ethernet, przyniesie wiele oszczędności zarówno w wydatkach na infrastrukturę, jak i w eksploatacji, w porównaniu z tradycyjnymi technologiami wykorzystywanymi w telekomunikacji i przez operatorów telewizji kablowych. Rozwiązanie firmy Ericsson jest bardzo elastyczne. Daje ono możliwość łatwego wprowadzenia kolejnych, bardziej zaawansowanych usług, między innymi wideo na zadanie, czy wideokonferencji.

Źródło informacji: Ericsson.pl