FBI zwołuje spotkanie Cybersecurity

Elektrownie, mosty i budynki nie są jedynymi punktami strategicznymi dla bezpieczeństwa narodowego. Obecnie coraz bardziej decydujące stają się sieci teleinformatyczne. Program „Infragard” powstał przy współpracy FBI i 8.300 przedsiębiorstwami, by podzielić się informacją o zarówno cyber jak i fizycznych zagrożeniach.

W poniedziałek eksperci z całych Stanów Zjednoczonych zebrali się by uczestniczyć w trzydniowej konferencji odbywającej się w Waszyngtonie. „To będzie cały nowy biznesowy obszar wzrostu” – powiedział Paul Bracken, technik informacyjny i ekspert bezpieczeństwa w Yale School Management.

Program „Infragard” rozpoczął się w 1996 roku i rozrastał się powoli jednak po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku projekt przybrał o wiele wyższy priorytet. Brett Hovington, koordynator FBI programu Infragard powiedział: „FBI też musi ochronić sieci komputerowe i systemy telekomunikacyjne, które tworzą nowoczesną elektroniczną infrastrukturę narodu”. Hovington poinformował, iż banki są szczególnie narażone i powinny przedsięwziąć wszystkie kroki, aby ochronić swoje systemy informatyczne przed atakami hakerów lub terrorystów. Program ma za zadanie alarmować odpowiednie służby przed planowanymi atakami terrorystycznymi.

Cetin Koc z uniwersytetu w Oregon powiedział: „Główne sieci komputerowe są stosunkowo pewne – jednak są tak pewne jak ich najsłabsze ogniwo”.

FBI i przedsiębiorstwa podkreślają że program Infragard jest dobrowolny.

Źródło: CTV.ca