Firewall, VPN i proxy w jednym zestawie

Firma Novell wprowadza na rynek nową wersję BorderManager 3.7. Nowa wersja systemu jest najważniejszym elementem rozwiązania Access & Security firmy Novell, w pełni zabezpieczające środowiska ONE NET użytkowników. Dzięki ścisłej integracji BorderManagera z katalogami eDirectory, można skutecznie kontrolować i monitorować pracę użytkowników z Internetem, jak również znacznie poprawić szybkości korzystania z Internetu. Kontrola aktywności użytkowników oraz zastosowanie technologii przyspieszania forward proxy eliminuje możliwość pojawienia się w sieci firmy niestosownych treści z Internetu i skutecznie dba o to, by pracownicy byli stale produktywni.

BorderManager jest certyfikowanym firewallem i skutecznie zabezpiecza sieć podłączoną do Internetu. Ma ponadto wbudowane usługi VPN, co pozwala na bezpieczne łączenie się przez Internet z siecią firmy – przez mobilnych pracowników lub inne oddziały firmy. Nowością w BorderManager 3.7 są usługi filtrowania treści internetowych. Dzięki BorderManager żaden użytkownik firmowej sieci nie może pobrać z Internetu plików lub treści, które naraziłyby sieć na awarię lub firmę na sankcje karne (przykład: wirusy, nielegalne oprogramowanie, pornografia).

Poprzednia wersja BorderManager składała się z 3 produktów sprzedawanych najczęściej w zastawie o rozszerzonej nazwie „Enterprise Edition” oraz dostępnych niezależnie. Nowy BorderManager 3.7 jest już pojedynczym produktem i zawiera następujące rozwiązania:

– Usługi firewall (certyfikowane przez ICSA)
– Usługi proxy (forward i reverse) oraz cache
– Usługi VPN klient-serwer oraz serwer-serwer
– Usługi filtrowania treści i wirusów

Dodatkowe informacje o produkcie: www.novell.com/products/bordermanager