Gigant wkroczył do Polski :: relacja audio-video z konferencji prasowej eBay

W ubiegły piątek (22 kwietnia) odbyła się konferencja prasowa oraz oficjalne otwarcie polskiego oddziału największej światowej firmy aukcji internetowych – eBay. Serwis eBay.pl był już dostępny w czwartek w godzinach wieczornych. Polska jest pierwszym krajem wśród nowych państw członkowskich EU, w którym eBay utworzył swój oddział.

Trzeba przyznać, że polscy internauci są nieco rozczarowani efektami pracy polskiego oddziału. Ebay.pl nie zaoferował nam PayPal’a – systemu ułatwiającego rozliczenia finansowe między handlującymi, bardzo popularnego w USA, którego tak wszyscy wyczekiwali. Serwis razi swoją prostotą – nie zaoferowano wielu wygodnych funkcji dla handlujących. Serwery eBay.pl zlokalizowane są w USA, nie przewidziano jednak tak ogromnego ruchu z Polski dlatego też w piątek witryna była praktycznie niedostępna. Osoba współpracująca z eBay.pl przyznała, że łącza się po prostu „zapchały”.

Należy jednak pamiętać, że eBay to gigant a nawet jemu zdarzają się potknięcia. Wejście na rynek polski zrobiło spore zamieszanie – to pierwsza tak duża firma internetowa z oddziałem w Warszawie.

Pomimo drobnych kłopotów teraz to właśnie eBay będzie rozdawał karty.

Zapraszamy do obejrzenia pełnego materiału audio-video z konferencji prasowej eBay Polska.

148 MB :: czas całkowity: 00:59:13
:: biografie ::
Gil Penchina
Gil Penchina.pdf (51K) Philipp Justus
Philipp Justus.pdf (52K) Przemyslaw Pluta
Przemyslaw Pluta.pdf (40K)

PAP: Internet/ Internetowy serwis aukcyjny eBay rozpoczął działalność w Polsce
BBC: Kłopoty polskiego eBaya
Gazeta.pl: eBay po polsku – z dużej chmury mały deszcz?
hacking.pl: eBay wchodzi do Polski
http://forums.ebay.pl